Sumptuous Indian set menu for two
10 unique dishes (and MCC) at Bombay Brasserie
Come to enjoy the international cuisine! Open Monday - Saturday: 5pm - late. Kitchen open until midnight | |
![]() | +27 (0)21 422 0909 |
![]() | 68 Kloof Street | Cape Town |
![]() | www.asoka.za.com |
![]() | info@asoka.za.com |
![]() | Asoka Kloof Street |
![]() | asokakloofstreet |
Briljant eten, cocktails en dito live music bij club Asoka in Kaapstad
Fusion is de afgelopen jaren absoluut één van de meest grijsgedraaide begrippen van restaurants over de hele wereld geworden. Restaurants roepen om het hardst dat ze ‘fusion’ serveren – hoewel nog nooit iemand precies een definitie ervan heeft kunnen geven. Een mix van Aziatisch, tapas en sushi met Europese invloeden, zoiets?
Wij weten het niet. Maar wie het wel weten, zijn de koks van Asoka, restaurant, bar én club tegelijk op Kloof Street in Kaapstad’s Gardens. Op het randje van Tamboerskloof is dit oosters getinte etablissement een begrip in Kaapstad. Om de dinsdagse jazz-nights, om de fantastische cocktails, om de grote boom in het midden van het restaurant, om de altijd brandende open haard, om de Buddha-beelden en niet om het minst, om het feit dat zij pas echt begrepen hebben hoe fusion moet smaken.
Zin om te watertanden?
Kleine hapjes – à la tapas – waarbij vis, vlees en vegetarisch waar in een Oosters jasje op Europese wijze geserveerd worden. How about this? Zalmsashimi in een dressing van rooibos, gekruide tonijnsashimi met tomatensalsa, blokjes ossenhaasvlees met spinazie en shi-itakechampignons, ‘make your own duck pancakes’ of kleine lamsburgers met camambert en avocado.
Voor ons de juweeltjes van de kaart – maar ook de iets meer reguliere curry’s met rijst, salade van geroosterde groenten met feta en de gegrilde calamari met citroen zijn absoluut heerlijk. Prijzen voor porties liggen tussen de R45 en R65 per portie, en over het algemeen zit je heel goed vol na twee van de gerechten.
Feng Shui meets Asoka
Asoka is gebaseerd op de principes van Feng Shui: vuur, aarde, koper en hout. Zo komt het vuur komt tot uiting in de kaarsen en de open haard en de aarde in de grote olijfboom centraal in – en door het dak – van Asoka. Al met al is het alleen daarom al een bijzondere plek.
Het eten is – hoe oubollig dat woord ook moge zijn – subliem. Maar dan ook echt. Na meerdere malen bij Asoka gegeten te hebben en verschillende gerechten van de kaart geprobeerd te hebben, hebben wij nog nooit iets uit de keuken van het restaurant gekregen wat niet ongelooflijk lekker was. Tot de mini-donuts met amarula-ijs als desert aan toe. Nou is het eten in Kaapstad over het algemeen overal heel lekker, maar het menu van Asoka is absoluut a league of its own.
Dinsdagavond Jazz Night met the Restless Natives
The Restless Natives – een lokale jazzband – betreden al twee jaar lang elke dinsdagavond het geïmproviseerde podium van Asoka voor een avondvullende jazz-sessie. Ontspannen maar toch opzwepend, zonder dat je elkaar aan tafel niet meer kunt verstaan. Live music in een heerlijke sfeer van niet-pretentieuze mensen boven een ongeëvenaard culinair hoogstandje: wat wil je nog meer?
Op Kloof Street zitten verschillende van Kaapstad’s leukere restaurants. Zo is er het immer populaire Arnold’s, de goedkope sushi bij Tong Lok, een vestiging van Sofia en de luxe Opal Lounge voor het echte fine-dining. Voor ons is Asoka absoluut de parel van Kloof Street, het juweeltje van Kaapstad en één van de lekkerste restaurants waar we ooit in Zuid-Afrika eten.
Hoewel enigszins lijdend onder de bekendheid van fusion-concurrent Haiku in het centrum, verdient voor ons Asoka absoluut een michelinster. En nee, enthousiaster dan dit worden we echt niet.
Succes vanaf het eerste uur
Dat ontdekte Kaapstad al meer dan zes jaar geleden toen Asoka haar deuren opende. Vrijwel meteen na de opening werd het restaurant annex cocktailbar zeer populair in het Kaapse restaurantcircuit en nachtleven. Rond tien uur gaat de muziek wat harder, worden de lichten (nog) meer gedimd, neemt de DJ (soms met muzikale begeleiding) plaats achter de draaitafels voor wat voorzichtige house en gaan de voetjes voorzichtig van de vloer. En de cocktails – tussen R39 en R50 – over de bar. Tot 02.00u ’s nachts blijft het onrustig in Asoka.
Asoka
68 Kloof Street
Tamboerskloof / Gardens
---
KaapstadMagazine.nl houdt je op de hoogte van de leukste nieuwe hotspots – dining, drinking and dancing – in Kaapstad. Wij eten, drinken en clubben ons een weg door deze stad. Bekijk onze restaurantsectie voor onze ervaringen in de vele restaurants en cafe’s van Kaapstad.
Voor meer updates over restaurants en gebeurtenissen in en rond Kaapstad schrijf je je nu in voor onze nieuwsbrief en volg je ons op Twitter.
Sumptuous Indian set menu for two
10 unique dishes (and MCC) at Bombay Brasserie
Where else do you get brunch for under R100 in Sea Point?
Taste beer, gin and more made from mead (until June)
Intimate fine dining in an art gallery
A long-table experience with food, music, wine and art
Electrifying circus show for the whole ...
Trapeze, acrobatics, juggling + comedy for all
How healthy is your hair, really?
How to get a free diagnosis + R100 off your first visit
Cape Town’s very own cannabis club, ...
It's like your friend’s living room, just with 85 strains of weed
Local craft beer tasting even ...
Nine craft beers, small-batch Thursdays + a guide for beginners
8 reasons to run these races in a lush ...
Do a marathon, fun run with the fam and explore small towns
Introducing the Whiskey Lounge
Tastings from around the world, guided by an ambassador
Meat appreciation platter at a ...
3 cuts of meat, sizzling side dishes + epic mad-scientist experience
Affordable healthy food at this city ...
Organic fruit and veg, smoothie bowls + small-scale clothes
Spirit tastings and unique cuts at this ...
Bring out your inner mad scientist: experiment with unique spirits + meat cuts
Holistic food + drink at this healthy ...
Sit under the trees and enjoy kombucha cocktails, vegan dishes + a sea view
Unconventional vegan dishes at this ...
From tofu tostadas and kombucha cocktails to MasterChef-level desserts
5 reasons to visit this beach-side ...
Never-ending summer of waffles, hotdogs, cocktails...
Our team’s top picks at the Waffle ...
Beach-side eatery is perfect for kids, adults and dogs alike
Picnic in the Parks, fun workshops for ...
Book a picnic basket, get it delivered to the park + do interactive workshops
At Distiller’s Union you get to also pick the flavour, colour + drink craft beer
Bar Keeper is open on Sundays till ...
Order 1 bottle to many cases online or in store, get it delivered same day, cold
Book out this distillery for your next ...
Make your own at Distillers Union + get craft beer and pizza
Weekend market that has it all
Craft beer, kids playpark, aqua golf, target shooting, donkeys and more
Ever imagined a rock ‘n roll ...
Silent disco, wine barrel tables + rock star murals at Black Elephant Vintners
Kids Party Idea: Take a ride on the ...
BOOK Now and let the outdoor adventure begin!
3+ ways to get your breath back and ...
Classes, courses, retreats on conscious breathing run by the trainers leading the global ...
Get Irie On The Sunset Deck At Strolla ...
Weekend sunsets at Strolla mean live DJs and reggae (Rivertones)
Be a beekeeper for a day at Honeybee ...
Adopt a hive, learn about bees, take a beekeeping course, buy honey
Boutique winery with 6 six cosy tasting nooks. Plus platters, picnics + trails