Zwembad Sea Point Kaapstad | Zwemmen Kaapstad

KaapstadMagazine.nl

Zwemmen in het mooiste zwembad ter wereld

Elke dag het leukste (vakantie)nieuws
uit de mooiste stad ter wereld.
 
+27(0)72 350 2062
www.kaapstadmagazine.nl/subscribe
info@kaapstadmagazine.nl
kaapstadmag
KaapstadMagazine.nl
kaapstadmag

Zwemmen in het mooiste zwembad ter wereld

Welkom bij de Sea Point pool in Kaapstad

Zwemmen in Kaapstad is in de zee niet altijd aan te raden. Niet zozeer door de af en toe voorbij zwemmende haaien (geen paniek, heel zelden maar), maar vooral door de ijzig koude temperatuur van het water. Kaapstad ligt immers aan de Atlantische Oceaan, en die is koud. Zomer of winter, dat maakt weinig verschil – het water is vrijwel nooit warmer dan 16 graden. Dat maakt aan het strand liggen er niet minder lekker op, maar afkoelen in de zee... nou, heel eventjes dan. 

(Last update: september 2019) 

Wie sportief baantjes wil trekken of langer in het water wil vertoeven, kan in Sea Point terecht in een van de mooiste zwembaden ter wereld. Het Sea Point Pool - dat officieel The Pavillion heet - is een zwembad met olympische afmetingen (50 meter), en daardoor meer dan geschikt voor het sportieve zwemwerk. Vooral 's morgens vroeg en aan het eind van de dag is het hier een druk komen en gaan voor baantjeszwemmers. Overdag - zeker op zomerse dagen, tijdens de schoolvakantie en in het weekend - nemen honderden enthousiastelingen het bad kris-kras over, waardoor baantjes trekken niet echt meer een optie is. 

'Zwemmen in het mooiste zwembad ter wereld  - 2025'

Ernaast liggen twee ondiepe(re) baden voor kinderen. Daarnaast is er nog een bad speciaal voor de schoonzwemmers onder ons, met drie hoge duikplanken voor de meer gedurfde spring- en plonskunsten. Dat bad is echter alleen op bepaalde dagen open, en het is helaas niet altijd duidelijk wanneer dat precies is...

Wat dit zwembad zo ontzettend bijzonder maakt, is de ligging. Het bad ligt namelijk precies tussen de zee en de boulevard van Beach Road in, waardoor je tijdens het zwemmen aan je ene hand de zee en Robbeneiland ziet liggen, en aan de andere kant uitkijkt op de boulevard en Lion’s Head. 

Mix zee- en zwembadwater
Het water van het zwembad is een mix van zeewater en zwembadwater en is doorgaans van fijne temperatuur. In de wintermaanden kan het wat fris zijn, en moet je niet raar opkijken als je zwemmers in wetsuit tegenkomt. Gemiddeld ligt de temperatuur van het water rond de 17-20 graden, hoewel het in de zomermaanden door de zon flink kan opwarmen. 

Kinderen betalen R12 is en volwassenen R23 voor hun entree. Na twee baantjes uitgezwommen? Dan strek je je uit in het grasveld naast het zwembad dat zich prima leent voor wat luierwerk en een goed boek. Het zwembad is daarnaast ook een geliefde plek voor families om een warme zomerdag door te brengen. Met name in de weekenden (en) in de schoolvakanties is het hier heel erg druk en staan er vanaf 's morgens heel vroeg al rijen dik voor de ingang, dat je daar wel rekening mee houdt. 

Tip: Neem zelf je eten en drinken mee, want in het zwembad is alleen een zeer bescheiden kiosk waar je een blikje cola, zak chips of een flesje water kunt halen. En daar red je het doorgaans niet mee op een hete dag in Kaapstad. 

'Zwemmen in het mooiste zwembad ter wereld  - 2025'

Openingstijden 
Winter:  9.00u – 17.00u
Zomer: 07.00u – 18.30u (18.15 moet je het zwembad uiterlijk uit)
Entree: volwassenen: R23; kinderen R12; pensionada's mogen gratis naar binnen. 

Let op: na drukke (vakantie)dagen wil het zwembad de dag erna wel eens later opengaan ivm schoonmaakwerkzaamheden. Houd actuele informatie in de gaten via de website van de gemeente van Kaapstad

Sea Point Pavillion
Beach Road, Sea Point
+27 (0)21 434 3341

Op zoek naar een binnenzwembad in Kaapstad? Stop maar met zoeken, dat zit op Long Street. Lees hier meer over het zwembad op Long Street
 

Heb je honger na een dag zwemmen en zonnen? Sotano op Mouille Point heeft een geweldig terras, en op maandagavond een Sauvignon en Steak special.

Voor meer van dit soort leuke tips uit Kaapstad volg je KaapstadMagazine.nl op Facebook, Twitter en schrijf je je in voor onze maandelijkse gratis nieuwsbrief. Ook voor de leukste restaurants, dagtrips en al het andere wetenswaardige nieuws uit Kaapstad. De mooiste foto's posten we elke dag op Instagram

Events In Kaapstad
Maart 2025
ZON MAA DIN WOE DON VRY ZAT
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Tulbagh Tulbagh Christmas in Winter

Christmas lights, glühwein, wine tasting & kids zone

Two Oceans Aquarium clean up Free beach clean-ups with the Two ...

It happens every single month. See upcoming dates

HintHunt escape roomHintHunt escape rooms for epic ...

6 immersive themes, one being the best in Africa

Woodstock BreweryBrewery with food specials (almost) ...

Daily specials on comfort meals like burgers and schnitzels

Pear TreeThe hidden seaside bistro on the ...

Sushi calamari, miso sirloin & rice krispies milkshakes

Trail's End Bike HotelTeam building, stylish conferencing & ...

Ultimate work-play-and-stay hub, Trail’s End

AroundAboutCars 3 Car rental specials in Cape Town

Free upgrades, free data, 10% off luxury vehicles & more

ceder5Accommodation special at Cederkloof ...

Book for 4, pay for 2. There’s hot tubs, hiking trails, pools…

mischuWeekends are for mischu

You can get breakfast and coffee with the R99 brunch special

wb6Live music & craft beer at Woodstock ...

Springbok Nude Girls and Arno Carstens play here. Plus the beer rocks

Palm House Boutique Hotel and Spa August 2024This boutique 5-star hotel offers ...

The signature Palm Journey includes a 3-course lunch

WeerStage lopen in Zuid-AfrikaReistipsTuinrouteBlogs uit Zuid-Afrika